Ekonomi

Yeni mağaza açılışları yavaşlarken Zemin ve Dekor yatırımcılarının olumsuz tepki vermesi muhtemel – Bernstein

Bernstein mali analistleri, 2024 yılı için Amerika Birleşik Devletleri’ndeki ev geliştirme pazarını inceleyen bir raporda Floor & Decor Holdings’in (FND) notunu “Outperform”dan “Market Perform”a düşürdü.

Analistler, bu sektörde Kovid-19 döneminden gelen ciddi talebin devam etmeyeceğini öngördüklerini gözlemledi. Analistler, karşılaştırılabilir süreçlerin sayısının 2022 mali yılında ve 2023’ün ilk yarısında önemli ölçüde azaldığına dikkat çekiyor. Bu eğilim, analistlere, pazarın muhtemelen yatırımcıların endişelendiği hacim seviyelerine zaten uyum sağladığını gösteriyor.

Not düşüşüne rağmen Floor & Decor Holdings, Bernstein tarafından hala uzun vadede başarılı bir şirket olarak görülüyor. Ancak firmanın önümüzdeki 12 aydaki performansına ilişkin çekinceleri var. Sonuç olarak Bernstein, şirket hisseleri için fiyat hedefini 100 dolardan 115 dolara çıkardı.

“Floor & Decor Holdings’in önümüzdeki on iki aylık fiyat-kazanç oranı Aralık 2022’de Home Depot’unkinin sadece beş katı olan 24 kattan 49 katına çıktığı için ilk analizimizin doğruluğu kanıtlandı. Sonuç olarak şirketin hisse senedi fiyatı analistler, “2023’te artması bekleniyor” diye yazdı. Şirket, 2024 ve 2025 mali yıllarına ilişkin hisse başına kazanç tahminlerinin konsensüsün biraz üzerinde olduğunu ancak “Outperform” notunu korumak için zamanlamaya yeterince güvenmediklerini açıkladı.

Şöyle devam ettiler: “Floor & Decor Holdings’in hisse fiyatının şu anda beş yılın en yüksek seviyesine yakın olduğu göz önüne alındığında, şirketin fiyat-kazanç oranında artıştan ziyade düşüş potansiyeli görüyoruz. Hem uzun hem de kısa hisse sayısı Hisse senedi pozisyonlarının yüksek olması, özellikle 2023’ün ilk yarısında ekonomik toparlanma yolundaki herhangi bir darbeye olumsuz tepki verilmesi riskini artırıyor. Ayrıca 2024 mali yılında yeni mağaza açılışlarında bir yavaşlama bekliyoruz. Bunun piyasada olumsuz tepkiyle karşılanacağını düşünüyoruz.”

Bu makale yapay zeka yardımıyla üretilmiş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla ayrıntı için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu