Haber

Sinan Akçıl’ın Disney Plus’ta Tarkan’a tepkisi

FOX’un dijital yayın platformu Disney Plus, Ermeni lobisine boyun eğdi ve Mustafa Kemal Atatürk’ün hayatını konu alan diziyi iptal etti.

Ünlü müzisyen Sinan Akçıl, Disney platformunun aldığı karara tepki ve eleştirilerini dile getirirken, platformun projeyi yayınlamama kararına tepki göstermeyen oyuncular ve müzisyen Tarkan’ı da eleştirdi.

“Tarkan beni şaşırttı”

Platformla reklam anlaşması yapan Tarkan’a ilk tepki gösteren Akçıl, şunları söyledi: “Sevgili Tarkan, voleybol milli takımı için çok büyük bir iş başardın. Ancak Disney ile olan sözleşmene göre Mustafa Kemal Atatürk dizisi hakkında ağzını açmaman beni şaşırtıyor..

“Bayrak birdir”

Oradaki milliyetçiliğin voleybol takımı için yaptığın şarkıdan daha çok beğeniliyor sanırım. Bunun dışında şarkı kolay, yaptım ve çok yapıyorum ama bayrak benzersiz.

“Atatürk sevgisine inanmıyorum”

Atatürk sadece kağıda basılmış bir resim değildir. Aziz ulu önderimiz.. Artık bazı oyuncularımızın Atatürk sevgisine inanmıyorum. Ne yazık. Ertesi gün o platformla iş yapacağım düşüncesiyle hiçbirinin sessiz kalmasına katılamadım.”

Platformla iş bağlantısı bulunan Birce Akalay, Hazal Kaya ve dizide Atatürk’ü canlandıran Aras Bulut İynemli gibi isimler, Disney Plus’ın diziyi iptal etmesine tepkisiz kaldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu