Haber

Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik’ten Atatürk mesajı

Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik, ülkemizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün Denizli’ye gelişinin 93. yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Lider Çelik; “Atatürk fikir demektir. Karanlıktan aydınlığa çıkmak demektir. Denizli, 93 yıl önce olduğu gibi bugün de mavi gözlerin izinden gidiyor.”

Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik, Atatürk’ün Denizli’ye gelişinin 93. yıl dönümü dolayısıyla yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı;

Cumhuriyetimizin kurucusu, Büyük Komutan, Eşsiz Devlet Adamı, Büyük Cumhurbaşkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Türk milletine özyönetim hakkını ve kendi geleceğini belirleme olanağını vermiştir. Önderliğin milletinin refahı ve huzuru için hedef olarak belirlediği muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkma idealini gerçekleştirmek hepimizin ortak sorumluluğudur. Atatürk’ün ilke ve inkılapları ışığında gösterdiği parlak yolda yürümeye devam ederken, onun “En Büyük Eserim” dediği Türkiye Cumhuriyeti’ni ilelebet yaşatmak en değerli görevimizdir.

Mustafa Kemal Atatürk, gençliğini “Ulusal Egemenlik” hayaliyle savaş meydanlarında geçirmiş bir lider, dahi ve bilge bir devlet adamıdır. 57 yıllık hayatına nice emekler ve zaferler sığdıran Ulu Önder’in kurduğu demokratik, laik ve sosyal hukuk devleti, tüm mazlum milletlere umut ışığı olmuştur.

Denizli’ye geleli 93 yıl oldu. 4 Şubat 1931 Çarşamba günü sabah saat 8.10’da Aydın’dan kalkan özel tren, Ata’yı aynı gün saat 13.00’te Denizli’ye getirdi. Denizli’de güneş doğdu. İki gün önce Büyük Kurtarıcı’nın Denizli’ye geldiğini öğrenen halk, sabahın erken saatlerinde istasyonun etrafını doldurdu. Binlerce Denizlilinin coşkulu tezahüratları ve sevgi gösterileri arasında Atatürk’ün trenden inişini görmek için çevre illerden vatandaşlar geldi. Çok harika bir başkandı. Atatürk fikir demektir. Karanlıktan aydınlığa çıkmak demektir. Denizli, 93 yıl önce olduğu gibi hâlâ mavi gözlerin izinde gidiyor” – DENİZLİ

luleburgazajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu